18 marzec 2018
Twój koszyk jest pusty.
Baner główny
Dane szczegółowe:
Zwiastun Ewangelicki 11/2017
Tytuł: Zwiastun Ewangelicki 11/2017
Wydawca: Wydawnictwo Augustana
Strony: 32
Cena: 6,80 PLN

Duch wieje, kędy chce. Czy pozwalamy, żeby nas odmieniał – pyta Zwiastun Ewangelicki

A jak wygląda twoje życie? Czy dokonała się już w nim duchowa metamorfoza?– pyta na łamach nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 11/2017 ks. Leszek Czyż i zapewnia, że Duch Święty wyposaża nas w odwagę i moc także dziś.

Oddziaływaniu Ducha Bożego poświęca sporo uwagi również ks. Roland Zagóra. O tym jak On powołuje do służby – w tym wypadku służby w diakonacie – piszą Jolanta Chwastek i ks. Jan Badura.

W cyklu 500 lat Reformacji Jerzy Sojka pisze o odnowie Kościoła w Anglii, wskazując, że kojarzony z wprowadzeniem reformacyjnych porządków król Henryk VIII był im zdecydowanie przeciwny, czego dowód dał w polemicznym piśmie Obrona siedmiu sakramentów, za które papież przyznał mu tytuł „obrońcy wiary”.

W ramach obchodów 500 lat Reformacji ważne są również projekty, które pokażą Kościół luterański i luteran szerokiej grupie odbiorców– pisze diakon Ewa Below, prezentując skierowany do nauczycieli i uczniów projekt edukacyjny „Historia Reformacji”.

Ponadto w numerze wyczerpujące relacje z jubileuszowych obchodów w Sopocie i Wrocławiu oraz ze Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, w których uczestniczyła m.in. Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Ponadto przypominamy o możliwości darmowego korzystania z dwóch nowych form książki z codziennymi czytaniami biblijnymi – strony internetowej i aplikacji na smartfony Biblia na co dzień.

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.