18 marzec 2018
Twój koszyk jest pusty.
Baner główny
Dane szczegółowe:
Zwiastun Ewangelicki 22/2017
Tytuł: Zwiastun Ewangelicki 22/2017
Wydawca: Wydawnictwo Augustana
Strony: 28
Cena: 6,80 PLN
Jak zawsze pod koniec roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” przynosi tematykę przemijania i życia wiecznego.

Tak, najbardziej niebezpieczne jest złudzenie, że mamy mnóstwo czasu, że przecież jest jeszcze jutro. A jeżeli tego jutra już nie będzie? – pyta w rozważaniu Słowa Bożego diakon Helena Gajdacz. O tym, jak dobrze przebywać w przedsionkach Pana, pisze ks. Jan Badura, a Henryk Dominik analizuje znaczenie pojęcia wieczność: Bóg jest z nami zawsze – pisze poczytny felietonista.
Wśród nagrobków ludzkich dramatów widnieje niejeden krzyż. Czy chodzi o ten ludzki, który z pokorą trzeba brać na swoje ramiona? Jeśli tak, to wszystko się zgadza – to marność. Ale przecież krzyż to symbol Chrystusa! – zastanawia się ks. Sławomir Sikora, przechadzając się po cmentarzu w Szczecinie. Życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa absolutnie nie były, jak pisze szczeciński proboszcz, marnością.
W rubryce Zbliżenia o konnych karawanach i domowych zwyczajach pogrzebowych ziemi cieszyńskiej pisze Łukasz Barański, a reportaż pt. U Boga nikt nie jest zapomniany z akcji sprzątania nieczynnego cmentarza w Starej Karwinie (Czechy), leżącego na terenach szkód górniczych, proponuje Beata Tyrna.
Równie ważne miejsce w numerze 22/2017 zajmują obchody jubileuszu 500 lat Reformacji. Oprócz kazania bpa Adriana Korczago z nabożeństwa w Katowicach w dniu 500. rocznicy rozpoczęcia odnowy Kościoła przez Marcina Lutra, a także opisu tego nabożeństwa, obszerna relacja z jubileuszowych obchodów diecezji warszawskiej w Lublinie.

Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły również:
</br>Źródło wody życia</br>Z Biblią na co dzień 2018
Tytuł:
Źródło wody życia
Z Biblią na co dzień 2018
Cena: 13,00 PLN
Biblia (mała) <br /> oprawa twarda czarna
Tytuł: Biblia (mała)
oprawa twarda czarna
Nr katalogowy: 121112
Cena: 59,00 PLN
Gdzie jest Betlejem?<br/>  12 opowiadań na Boże Narodzenie
Tytuł: Gdzie jest Betlejem?
12 opowiadań na Boże Narodzenie
Autor: Lidia Czyż
Nr katalogowy: 104003
Cena: 15,00 PLN
Śpiewnik ewangelicki
Tytuł: Śpiewnik ewangelicki
Nr katalogowy: 105008
Cena: 45,00 PLN