21 maj 2018
Twój koszyk jest pusty.
Baner główny
Dane szczegółowe:
Zwiastun Ewangelicki 24/2017
Tytuł: Zwiastun Ewangelicki 24/2017
Wydawca: Wydawnictwo Augustana
Strony: 32+4
Cena: 6,80 PLN

Święta to czas wytchnienia – dla nas i dla świata – które odnaleźć możemy właśnie w Chrystusie, pisze w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” 24/2017 ks. Wojciech Płoszek. Dzięki przyjściu na świat Jezusa, Bóg ponownie jest z nami – zapewnia ks. Jan Raszyk.

Wśród świątecznych tematów: Boże Narodzenie u Lutrów opisuje Łukasz Barański, o Niespodziewanym gościu wigilijnej wieczerzy opowiada Bronisław Sztuchlik, a jak zmienił się świat, gdy na świat Przyszedł bezbronny Syn Boży analizuje Henryk Dominik.

„Nie możemy pojąć rozumem, zmysłami czy rozsądkiem, że Chrystus był Bogiem i człowiekiem” – te słowa Marcina Lutra rozpatruje w poetyckim kontekście Bogdan Zeler.Natomiast ks. Piotr Gaś zaprasza do refleksji nad tym, czy sensacyjna wiadomość o narodzinach króla – pomazańca Chrystusa nie była wówczas, a także czy jest dziś wystarczającym powodem, by wyruszyć do Betlejem?

W rubryce Bóg i my ks. Leszek Czyż wyjaśnia, dlaczego warto czytać biblijne genealogie, a szczególnie genealogię Jezusa, z kolei w rubryce Literackie stronice w opowiadaniu Chciałam być MariąLidia Czyż porusza kwestie macierzyństwa, zaufania i zdania się na Boży plan.

Świątecznego wątku nie brak w tekście Danuty Anny Plinty-Wawrzyniak, która odpowiadając na pytanie Co to znaczy być współcześnie luteranką? opisuje Boże Narodzenie w diasporze w rodzinie różnorodnej wyznaniowo.

W rubryce Zbliżenia ks. Tomasz Stawiak zwraca uwagę na konieczność dbania o wszelkie Boże stworzenie, pisząc: W betlejemskiej stajence wokół narodzonego Dzieciątka nasza wyobraźnia umieszcza różne zwierzęta. Co jednak począć, gdy zwierzę robi wszystko, by kościół stał się jego domem? Z kolei ks. Bogusław Juroszek w tej samej rubryce proponuje interesujący reportaż z Łotwy.

Ponadto Jerzy Sojka pisze o Reformacji w Austrii, Andrzej Kluczyński o Księdze Daniela.

W rubryce Wydarzenia ciekawe relacje m.in. z II Śląskiego Forum Reformacyjnego, uroczystości upamiętniających dawnych mieszkańców-ewangelików w wielkopolskiej miejscowości Skoki oraz z inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Z okazji mijającego roku jubileuszu 500 lat Reformacji w prezencie dla młodszych i starszych czytelników gra planszowa Śladami Marcina Lutra oraz jak co roku – kalendarz.

Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły również:
Kazanie Ukrzyżowanego
Tytuł: Kazanie Ukrzyżowanego
Autor: ks. Manfred Uglorz
Nr katalogowy: 101106
Cena: 5,00 PLN
Śpiewnik ewangelicki
Tytuł: Śpiewnik ewangelicki
Nr katalogowy: 105008
Cena: 45,00 PLN
Zwiastun Ewangelicki 1/2018
Tytuł: Zwiastun Ewangelicki 1/2018
Cena: 6,80 PLN
Źródło wody życia</br>Z Biblią na co dzień 2018
Tytuł: Źródło wody życia
Z Biblią na co dzień 2018
Cena: 13,00 PLN