22 kwiecień 2018
Twój koszyk jest pusty.
Baner główny
Dane szczegółowe:
Zwiastun Ewangelicki 7/2018
Tytuł: Zwiastun Ewangelicki 7/2018
Wydawca: Wydawnictwo Augustana
Strony: 32
Cena: 6,80 PLN

Wszyscy jesteśmy Barabaszami wypuszczonymi na wolność, Chrystus zajął nasze miejsce na krzyżu, przeznaczone dla złoczyńców i przestępców – pisze ks. Marcin Rayss. Z tego powodu odczuwamy wielkanocną radość, bo – jak zauważa ks. Wojciech Froehlich – Bóg nie pozostawia człowieka w szponach śmierci, ale przez Chrystusa wyrywa go z jej dławiącego uścisku i stawia w świetle zmartwychwstania. Z kolei ks. Sławomir Sikora przypomina, że Ten, który opuścił swój grób, jest gotów i nas wyprowadzić z naszych grobów.

O ludzkich oczekiwaniach i niespodziewanej rzeczywistości zmartwychwstania pisze ks. Jan Badura, a drugi z felietonistów, Henryk Dominik, zwraca uwagę, że także współcześnie mowa o krzyżu Chrystusa, tak samo jak za czasów apostoła Pawła, bywa uważana za „głupstwo i zgorszenie”.

Czy wolno nam porównywać krzyż Chrystusa do naszych trudnych chwil w życiu, za których powstanie nieraz sami jesteśmy odpowiedzialni? – pyta Anna Pola-Dymek w tekście zatytułowanym Siła krzyża, a będącym kolejnym odcinkiem cyklu o życiu z Bogiem, mimo choroby w tle.

Niedługo czas konfirmacji – o pojmowaniu tego wydarzenia przez Marcina Lutra i innych reformatorów pisze Jerzy Sojka.

Natomiast w rubryce Zbliżenia Ewa Miech prezentuje blisko dwudziestoletnią działalność wolontariuszy „Misji Bieszczady”.

Ponadto relacja Magdaleny Legendź z finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2017/2018, w którym uczestniczyło 110 młodych ewangeliczek i ewangelików ze wszystkich diecezji Kościoła.